Şifreyi Kırana 250.000 Dolar

on 1.09.2010
Hackerlar yüzünden birçok kişinin başı ağrımıştır. Kimi zaman hayatı bile sönmüştür. Bu nedenle internette güvenlik çok büyük önem kazanmıştır. İşte bu öneme dikkat çekmek isteyen bir şirket güvenliğini en iyi şekilde sağlayıp, hackerlara meydan okumuştur. Hatta işi biraz da abartmışlar. Detaylar Hurriyet.com.tr'nin haberinde;

"İsrail'in önde gelen mobil güvenlik şirketlerinden Gold Lock, Kasım ayının sonlarına doğru kendi şifreleme teknolojisini kırabilene 100.000 dolar ödül vaat etmişti. Bununla da kalmayan güvenlik yazılımı şirketi, bu şifreleme teknolojisini kırmayı başaran kişiyi kendi bünyesinde işe alacağını duyurmuştu.

Ancak o günden bu yana ses şifreleme teknolojisinin bir türlü kırılamaması nedeniyle daha önce vaat ettiği 100.000 dolarlık para ödülünü 250.000 dolara çıkaran mobil güvenlik şirketi, bu açılımıyla adeta hacker'lara meydan okudu.


Birçok kişinin telefonlarda kullanılan güvenlik teknolojilerini çökertmeye çalıştığını ifade eden şirketin CEO'su Noam Copel, bugüne kadar hiçkimsenin bu teknolojiyi kıramadığına dikkat çekti.


Ses şifrelemesi alanında kendine oldukça güvenen şirketin kullandığı bu teknoloji, telefonlara her arama yapıldığında şifreleme anahtarını yeni baştan değiştiriyor ve böylece bu şifreleme metodunun çözülmesinin önüne geçerek telefonların bir başkası tarafından dinlenebilme ihtimalini ortadan kaldırıyor."

0 yorum:

Yorum Gönder